Atrakcje Regionu

Kaszuby to historyczna kraina, położona w środkowej części polskiego Pomorza.


 

 

Kaszuby

Kaszuby to nie tylko zielone lasy i brunatne gleby, błękitne jeziora i rzeki, ale także miekszkańcy - Kaszubi - tworzący klimat i odrębność tego regionu. Ich wyjątkowość to przede wszystkim kultura, której są wierni od lat i którą przekazują z pokolenia na pokolenie. To język jakim się posługują po dziś dzień, wyjątkowy w skali światowej.

Najbardziej znanu i popularny ze sztuki rodzimej jest haft kaszubski, który swoje korzenie ma w XVIII wieku. Do dziś hafciarki ręcznie ozdabiają lniane płótna zgodnie z tradycyjnymi wzorami i pry użyciu odpowiednich kolorów, aby móc udekorować świąteczne stoły.

 

Szwajcaria Kaszubska

 

Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są malownicze jeziora rynnowe oraz zalesione wzgórza z niewielkimi miejscowościami. Cały obszar Szwajcarii Kaszubskiej położony jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który ma na celu chronić wartości przyrodnicze, historyczne, kulturowe i krajobrazowe. Polecamy wypoczynek nad jeziorem w naszym malowniczym hotelu na uboczu.

Podstawowym walorem Szwajcarii Kaszubskiej jest rzeźba terenu. Bogato zalesione Wzgórza Szymbarskie z najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim - Wieżycą (328,6 m n.pnm) uchodzą za obszar najbardziej malowniczy.

 

Okolice hotelu Aubrecht

 

Z każdego niemal zakątka Przechlewa i okolic tchnie najdawniejszą historią, bowiem już w 1341 roku tętniła tu życiem staropolska osada rycerska. Dlatego wśród wielu typowych zabytków spotkać można niecodzienne obiekty, jak grodzisko wczesnośredniowieczne z około X-XII wieku na półwyspie Jeziora Długiego, grodzisko późnośredniowieczne i siedziba kasztelani szczycieńskiej na wyspie Jeziora Szczytno czy cmentarzysko kurhanowe ludności kultury wielbarskiej (0–375 roku n.e.).

 

 

Hotel

Atrakcje Regionu

Kaszuby to historyczna kraina, położona w środkowej części polskiego Pomorza.
sprawdź szczegóły

Atrakcje Regionu

Park i jezioro

Otoczony naturą w najczystszym jej wydaniu, pośród brzóz i sosen… w pobliżu niezwykle malowniczego jeziora Szczytno.
sprawdź szczegóły

Park i jezioro

Czas wolny w hotelu

sprawdź szczegóły

Czas wolny w hotelu

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami - zapisz się do naszego newsletter'a

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Hotel Aubrecht na powierzenie danych w celu przetwarzania podmiotom współpracującym w zakresie działalności marketingowej oraz na otrzymywanie na podany adres e-mail i nr telefonu informacji handlowych. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.
Hotel Aubrecht
Koprzywnica 4,
77-320 Przechlewo
GPS 82774’ 83775’
Hotel Aubrecht
Koprzywnica 4, 77-320 Przechlewo
GPS 82774’ 83775’

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij