ZADZWOŃ

MAPA

REZERWUJ

atrakcje regionu

Kaszuby piękne i tajemnicze

A w okolicy tylko las i woda…

Doskonałą okazję do długich wycieczek pieszych i rowerowych stanowią lasy, które wraz z jeziorem tworzą Pojezierze Krajeńskie. Spacerując po Bukowej Dolinie czy odpoczywając na jednym z punktów widokowych – Statek, Orle Gniazdo, Kaczy Dołek poczujesz się zdecydowanie „bliżej natury”. Jezioro Szczytno, nad którym położony jest Hotel, kryje w sobie kilka wartych uwagi wysp, m.in. Wyspa Zamkowa ze średniowiecznym grodem obronnym. Jezioro o powierzchni 615 ha kusi rozwiniętą linią brzegową, podziwiać je można z małych plaż (obok Hotelu, Pakotulska, Rzewnica) lub opłynąć kajakiem lub rowerkiem wodnym.

magia kaszub

Malownicza Szwajcaria Kaszubska

  • Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są malownicze jeziora rynnowe oraz zalesione wzgórza z niewielkimi miejscowościami. Cały obszar Szwajcarii Kaszubskiej położony jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który ma na celu chronić wartości przyrodnicze, historyczne, kulturowe i krajobrazowe. Polecamy wypoczynek nad jeziorem w naszym malowniczym hotelu na uboczu.
  • Podstawowym walorem Szwajcarii Kaszubskiej jest rzeźba terenu. Bogato zalesione Wzgórza Szymbarskie z najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim - Wieżycą (328,6 m n.pnm) uchodzą za obszar najbardziej malowniczy.