Atrakcje regionu

A w okolicy tylko las i woda…

Doskonałą okazję do długich wycieczek pieszych i rowerowych stanowią lasy, które wraz z jeziorem tworzą Pojezierze Krajeńskie. Spacerując po Bukowej Dolinie czy odpoczywając na jednym z punktów widokowych – Statek, Orle Gniazdo, Kaczy Dołek poczujesz się zdecydowanie „bliżej natury”. Jezioro Szczytno, nad którym położony jest Hotel, kryje w sobie kilka wartych uwagi wysp, m.in. Wyspa Zamkowa ze średniowiecznym grodem obronnym. Jezioro o powierzchni 615 ha kusi rozwiniętą linią brzegową, podziwiać je można z małych plaż (obok Hotelu, Pakotulska, Rzewnica) lub opłynąć kajakiem lub rowerkiem wodnym.

magia kaszub

Malownicza Szwajcaria Kaszubska

  • Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są malownicze jeziora rynnowe oraz zalesione wzgórza z niewielkimi miejscowościami. Cały obszar Szwajcarii Kaszubskiej położony jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który ma na celu chronić wartości przyrodnicze, historyczne, kulturowe i krajobrazowe. Polecamy wypoczynek nad jeziorem w naszym malowniczym hotelu na uboczu.
  • Podstawowym walorem Szwajcarii Kaszubskiej jest rzeźba terenu. Bogato zalesione Wzgórza Szymbarskie z najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim - Wieżycą (328,6 m n.pnm) uchodzą za obszar najbardziej malowniczy.

Zamek Krzyżacki w Człuchowie

Zamek krzyżacki położony w Człuchowie, jest drugim po Malborku największym zamkiem Zakonu. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu, siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode. Obecnie w zamku działa Regionalne Muzeum z wystawami stałymi i czasowymi oraz biblioteka. Organizowane tam wydarzenia oraz inscenizacje historyczne cieszą ogromnym powodzeniem śród mieszkańców oraz przyjezdnych Gości. Zamek otacza przepiękny park angielski – Lasek Luizy.

Wyciąg do nart wodnych i wakeboardu w Szczecinku

Jeden z najdłuższych wyciągów w Europie położony nad jeziorem Trzesiecko. Usytuowany w centrum miasta w otoczeniu zabytkowego parku miejskiego nasyconego zielenią sprawia, że odwiedzany jest przez narciarzy wodnych oraz wakeboardzistów nie tylko dla sportowych atrakcji, ale również wyjątkowego klimatu miejsca. Park rozciąga się wzdłuż całego jeziora, posiada liczne skwery oraz strefy aktywnego wypoczynku. Dla romantyków oraz fanów róż – ogród różany. Poza wypożyczeniem sprzęty wodnego, miasto oferuje również rowery miejskie.

Rezerwat Przyrody Przytoń

Jeden z najmłodszych w naszej okolicy krajobrazowych rezerwatów przyrody ale też szczególnie doceniany przez turystów. To tutaj, na powierzchni 20 ha, znajduje się ogromny las przepięknych buków rosnących na skarpie rzeki Brdy. Większość turystów podziwia uroki rezerwatu z poziomu kajaków.  Największe walory kryje w sobie górna część lasu - buki oraz sosny, które robią ogromne wrażenie - mają ponad 200 lat. Ogromne pnie drzew, które zamierają nie są zagospodarowane przez człowieka. To właśnie na nich rosną nowe drzewa oraz rozwijają się różnego rodzaju grzyby oraz rozwijają się zwierzęta, które są zależne od rozkładających się roślin. Oprócz walorów przyrodniczych można dostrzec tutaj walory estetyczne, które będą niezapomniane dla osób, które mieszkają w mieście.

Mysia Wyspa w Szczecinku

Mysia Wyspa to malowniczy półwysep, do którego można dostać się zarówno drogą lądową (autem bądź rowerem – rewelacyjne ścieżki rowerowe) lub wodną – tramwajem wodnym, rowerkiem, kajakiem. Przedwojenny kurort znany był z przyjęć i bali na świeżym powietrzu, jednorazowo mogło bawić tu aż 1200 Gości. Jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Szczecinku – miejsce ciszy i spokoju, gdzie kaczki i łabędzie spacerują wśród turystów.

ZOO Canpol

Zaszyty w lesie ogród zoologiczny w przygotowanych terenach zgodnych z naturalnym życiem zwierząt o powierzchni 4870 m2. Ogród zamieszkuje 39 gatunków zwierząt, około 100 mieszkańców, a najbardziej cenne gatunki to Tygtys Syberyjski, Hipopotam Karłoaty, Kangur Rudy, Struś Afrykański, Zebra Chapmana. Canpol zaprasza także na Eurobungee, tor kartingowy oraz Paddle Boat – zabawę w wodzie dla najmłodszych.

Parku Owadów w Lubnicy

Czy można schować się pod mrówką? A może by tak przytulić się do pszczoły? Teraz to możliwe. Zapraszamy do jedynego, niepowtarzalnego Parku Owadów w Lubnicy. W Parku można spotkać realistyczne modele owadów, wykonane w gigantycznym powiększeniu. Rzeźby te są wykonane z precyzyjną dokładnością i dbałością o ich budowę morfologiczną. Gigantyczne pozwalają nam na lepsze poznanie budowy tych osobników. Spacer ścieżką edukacyjno – przyrodniczą to znakomity materiał edukacyjny dla każdej grupy wiekowej i wspaniała lekcja biologii.Tylko tu spotkasz gigantyczną muchę, konika polnego czy też pająka.Ekspozycja figur wzbogacona została poprzez wystawę żywych owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu.