Gdzie na majówkę z dziećmi?

Spis treści
1. Gdzie na majówkę z dziećmi? Do Białowieży!
2. Gdzie na weekend majowy z dziećmi? Na Kaszuby!
3. Pomysł na majówkę z dziećmi — Zakopane
4. Gdzie na weekend majowy z dziećmi? Do Wrocławia!
5. Gdzie na majówkę z dziećmi? Do Trójmiasta!
6. Pomysł na weekend majowy z dziećmi w Warszawie


Majówka to doskonały czas na urlop i odpoczynek po długich miesiącach zimy, a także okazja do spędzenia wielu wspaniałych chwil w gronie rodziny. Początek maja to również znaczne prawdopodobieństwo pięknej, słonecznej pogody, z której po prostu trzeba skorzystać. Możliwości wyjazdowych jest tutaj mnóstwo i wcale nie trzeba w tym celu wyjeżdżać za granicę. Weekend majowy z dziećmi można bowiem spędzić w Polsce i to na wiele różnych sposobów.

 

Gdzie na majówkę z dziećmi? Do Białowieży!

Białowieża to doskonałe miejsce na majówkę z dziećmi. W samym sercu puszczy znajduje się Białowieski Park Narodowy, który oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. W parku dzieci mogą uczestniczyć w specjalnie przygotowanych trasach edukacyjnych, pozwalających poznać bliżej faunę i florę tego unikalnego obszaru Polski. Wielkim przeżyciem może być już samo spotkanie z żubrami, wilkami czy jeleniami. Dodatkowo na terenie parku znajdują się punkty widokowe, z których można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy puszczy.

Białowieża to także doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Rodzinne wycieczki rowerowe i długie spacery pozwolą się wyciszyć i zrelaksować. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w jednym z wybranych miejsc urządzić rodzinny piknik lub wybrać się na spływ kajakowy. Ponadto w bezpośredniej okolicy Białowieży znajduje się mnóstwo innych atrakcji, takich jak np. słynny Dworek Gubernatora.

 

Gdzie na weekend majowy z dziećmi? Na Kaszuby!

Kaszuby to jeden z najpiękniejszych regionów w całej Polsce. Obszar ten słynie nie tylko z najpiękniejszych szlaków rowerowych i tras kajakowych, ale także z potężnych borów, urokliwych wiosek, wielkich jezior i bliskości do Morza Bałtyckiego. Przykładowo, w północnej części Kaszub znajduje się Słowiński Park Narodowy, gdzie można podziwiać słynne na całą Europę ruchome wydmy.

Zobacz naszą ofertę Majówka w lesie i nad jeziorem

Kaszuby to również zamki krzyżackie, muzea i kameralne, luksusowe hotele, takie jak Hotel Aubrecht położony tuż przy Jeziorze Szczytno. Majówka z dziećmi w Hotelu Aubrecht zagwarantuje niezapomniane przeżycia. Dzieci mogą bowiem uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, takich jak gry, zajęcia sportowe, warsztaty garncarskie, warsztaty kulinarne i wiele więcej. Na terenie obiektu znajduje się też wielka sala zabaw z dmuchanym zamkiem i basenem z kulkami. W restauracji Hotelu Aubrecht dzieci mają zapewnione specjalne menu à la carte, mini bufet podczas obiadokolacji oraz kącik do kolorowania.

Na świeżym powietrzu także czeka wiele atrakcji, takich jak plac zabaw, siłownia zewnętrzna, teren z mini boiskiem do koszykówki i piłki nożnej oraz rowery i rowery wodne dla całej rodziny. Dodatkowo boisko do siatkówki w parku oraz dostęp do plaży oddalonej o 3 minuty spacerem zapewniają rozrywkę w każdą pogodę. Hotel Aubrecht to też idealny punkt wypadowy do Borów Tucholskich i wielu innych atrakcji Kaszub.

 

Pomysł na majówkę z dziećmi — Zakopane

Zakopane to sprawdzone miejsce na majówkę z dziećmi. W samym mieście znajduje się aquapark, a nieco dalej, bo w Chochołowie słynne termy. W okresie letnim Zakopane przyciąga turystów wędrówkami po tatrzańskich szlakach. Rodzinne wycieczki do Doliny Chochołowskiej czy Doliny Kościeliskiej są doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania piękna górskiej przyrody.

Dla najmłodszych organizowane są również specjalne animacje i programy rozrywkowe. Dzieci mogą wówczas poznać folklor podhalański, uczestnicząc w pokazach tańca czy koncertach regionalnych zespołów. Ponadto warto odwiedzić miejscowe muzea, gdzie można poznać historię regionu oraz tradycje góralskie.

 

Gdzie na weekend majowy z dziećmi? Do Wrocławia!

Majówka z dziećmi we Wrocławiu to kolejna sprawdzona propozycja. Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które oferuje wiele atrakcji dla całych rodzin. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z wizyty w ZOO, gdzie będą mogli zobaczyć egzotyczne zwierzęta oraz wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach edukacyjnych. Wrocławskie ZOO jest jednym z największych i najbardziej atrakcyjnych ogrodów zoologicznych w Polsce. Znajdują się tu najróżniejsze gatunki zwierząt, od małp i słoni po żyrafy i hipopotamy. Dodatkowo regularnie organizowane są tu pokazy karmienia i prezentacje edukacyjne.

Poza tym Wrocław oferuje wiele innych atrakcji dla dzieci, takich jak jeden z największych aquaparków w Europie, gdzie można bawić się na basenach i zjeżdżalniach. Warto również wybrać się na wycieczkę statkiem po Odrze, aby podziwiać miasto z zupełnie innej perspektywy.

 

Gdzie na majówkę z dziećmi? Do Trójmiasta!

Trójmiasto to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie. W Gdańsku warto odwiedzić Stare Miasto z malowniczymi kamienicami, a także udać się na rodzinny spacer do ZOO. Dzieciom może się ponadto spodobać rejs pirackim statkiem na Westerplatte. Dobrym pomysłem będzie też udanie się do Sopotu, gdzie można pospacerować po molo i skorzystać z uroków długiej, piaszczystej plaży. Majówka z dziećmi w Trójmieście to również okazja do zorganizowania wycieczki do Gdyni, a konkretniej do Akwarium Gdyńskiego, które pełni funkcję ogrodu zoologicznego.

 

Pomysł na weekend majowy z dziećmi w Warszawie

W okolicach Warszawy również znajduje się mnóstwo świetnych miejsc na majówkę z dziećmi. Warto wówczas odwiedzić Ogród Botaniczny w Powsinie, by pospacerować wzdłuż alejek otoczonych najróżniejszymi kwitnącymi roślinami. Innego dnia można spędzić rodzinny czas w Centrum Nauki Kopernik lub wybrać się na spacer do warszawskiego ZOO.

Majówka z dziećmi w Warszawie to również szansa na odwiedzenie Parku Wodnego Suntago. To największa tego typu atrakcja w Polsce skierowana do wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych gości dostępne są specjalnie zaprojektowane brodziki z mini-zjeżdżalniami i interaktywnymi fontannami. Starsze dzieci i dorośli mogą wybierać spośród wielu zjeżdżalni i basenów ze sztucznymi falami. W parku znajdują się również strefy relaksu, gdzie można oderwać się od zgiełku i poświęcić chwilę na odprężenie.